15KPA75A
Mfr.Part #
15KPA75A
Datasheet
15KPA75A
Description
TVS DIODE 75VWM 122VC P600
Stock
123
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
123.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
83.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
122V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V